Branches 2019

AUSTRALIA

 

Kieren Burns – ALS Environmental

Toby Carter – Toby Carter Consulting

Shyamali Jackson – WSP

Steven Kirsanovs – Kirsa Environmental

Gemma Londema – CSIRO

Graeme Miller – Senversa

Kyra Reznikov – Finlaysons

Lexi Schwarz – Dept. of Planning, Transport & Infrastructure

Dainis Skabe – SA Water

Tom Wilson – Earth Science Information Systems


Ehsan Eftekhari – Griffith University

Michael Heery – ALS Environmental

Daniela Lacerda – Veolia Environmental Services

Kimberly Lam – WSP

Bernice Ng- GHD

Michael Nicholls – iEnvironmental Australia

Chris Pratt – Griffith University

Andrew Thomas – Enviropacific Services

Jeremy Wicks – Coffey


Lauren Bourke – RPS

Scott Carroll – Tellus Holdings

Kelly Lee – SESL Australia


Gabrielle Guthrie – Guthrie legal

Paul Harvey – EPA VIC

Victoria Lazenby – ARCADIS

Tom Madill – Tonkin + Taylor

Will Magnus – Enviropacific Services

Peter Mercuri – Matrix Drilling

Will Nunn – PLC Consulting

Clinton Smiljanic – Environmental Earth Sciences

Gemma Williams – Peter J Ramsay & Associates


Howard Bridgman – GHD

Brendan Grant – Kleinfelder Australia

Kirsty Greenfield - Ramboll

Erika Heiden – LI Resources

Steven James – EPA NSW

Peter Keyte – ALS Environmental

Anna Lundmark – Hunter water Corporation


Shandel Coleman – Australian Environmental Auditors

Matthew Deaves – Eurofins | mgt

Darcy Doyle – Allens

Neil Foster – Iluka Resources

Michelle Grassi – Chevron Australia

Shane Healey – Caltex

Ciaran Lavery – ARCADIS

Justin Lumsden – Senversa

Robin Smolarek – Water Corporation

Peter Zafiropoulos – GHD


Scott Carroll – Tellus Holdings


Peter Brogan – Sydney Water

Scott Carroll – Tellus Holdings

Emmylou Cooke – GHD

Nick Cowman – Enviropacific Services

Charl Du Preez – Eurofins | mgt

Chris Duesterberg – Nation Partners

Jarrod Irving – Jemena

Naomi Lee – EPA NSW

Adam Sullivan – Sullivan-ES

Danielle Toase – ARCADIS

Howard Waldron – Lotsearch


Luke Finley – Elgin Associates

Sophie Le Roux – Pitt & Sherry Consulting

Carmel Parker – Johnstone McGee & Gandy

Jeremy Richardson – Australian Antarctic Division


NEW ZEALAND

 

Barton Bauzon – Auckland Council

Cara Di Vitto – Tonkin + Taylor

Marcus Herrmann – Riley Consultants

Stanley Howell – Aurecon

Colin Jowett – Golder Associates

Marija Jukic – Auckland Council

Erika McDonald – ENGEO

Erin Richards – Pattle Delamore Partners

Andrew Walker – GHD


Luke Beirne – Aurecon

Nathan Capper – Bay of Plenty Regional Council

Jonathan Findon – Geohazard environmental

James Gladwin – WSP-Opus

Mary Hill – Cooney Lees Morgan

Susie Humphrey – Pattle Delamore Partners

Matthew James – GHD

Terriann Payne – Tauranga City Council

Alan Woodger – Stratum Consultants


Stuart Cole – 4Sight Consulting

Helen Davies – Aurecon

Cecilia Gately – GHD

Shona Hobbs – AECOM

Stephanie Koviessen – Golder Associates

Hannah Mirabueno – Christchurch City Council

Gareth Oddy – ENGEO

Rachel Rait – Babbage Consultants

Warren Sharp – Davis Ogilvie & Partners

Annie Timms – Environment Cantebury

Jens Zollhofer – Eliot Sinclair & Partners


Carla Bates – Kiwi Rail

James Blackwell – 4Sight Consulting

Ben Hutchison – GHD

Martin Robertson – Z Energy

Sarah Schiess – Tonkin + Taylor

Kim Wepasnick – Ministry for the Environment

ALGA Industry Directory

Platinum Partners

Gold Partners

Silver Partners

Bronze Partners

Logo

© Australasian Land & Groundwater Association 2018

Disclaimer | Privacy Policy